Dzisiaj chciałbym się podzielić z Wami kalkulatorem swojego autorstwa. Zasada działania jest prosta - wklepujemy ile mamy depozytu w Naszym terminalu, a następnie zaciągamy kurs dolara (ze strony NBP lub google) i wpisujemy wartość pomnożoną razy 10. Takie ujęcie wynika ze wzoru na wielkość pozycji. Wpisując te dwie informacje i przy zdrowym założeniu, że ryzykujemy maksymalnie 3% depozytu na jednej transakcji, uzyskamy w żółtej części wielkości pozycji dla konkretnego poziomu stop-loss. Minimalnym stop-lossem jaki przyjmuję jest 40 pipsów. Jeśli ktoś zechce zmodyfikować kalkulator celem dopasowania do swojego poziomu stop-loss czy ryzyka % na daną transakcję to oczywiście droga wolna. Wzory zawarte w kalkulatorze są tak proste, że bez problemu będziecie w stanie wykonać kalkulator "pod wymiar". Liczę, że ułatwi Wam to pracę.

Kalkulator wielkości pozycji >>> KLIK
 

Leave a Reply.

  Archives

  July 2013
  June 2013
  January 2013
  April 2012
  March 2012


  Subskrypcja
  Imię:


  Adres email:
  Wszelkie zamieszczone tu kwestie są wynikiem osobistych poglądów autora i nie stanowią porady inwestycyjnej w świetle obowiązującego prawa.
  Wszelkie treści publikowane na stronie są efektem pracy własnej i doświadczenia. Nieuprawnione publikowanie powyższych treści jest niezgodne z prawem. 
  Darmowy licznik odwiedzin
  licznik odwiedzin