Cóż, nie odzywałem się przez chwilkę, no dłuższą chwilkę. Nie zaprzestałem jednak badań nt. forexu - nie mógłbym spojrzeć bez wyrzutów sumienia w lustro. Ta notka będzie początkiem nowego etapu z fxmike.pl. Zamierzam kontynuować oczywiście idee NoBrainer - uważam, że tylko takie spojrzenie pozwala na dokładną analizę rynku i przede wszystkim trzeźwy osąd sytuacji. W tym okresie próbowałem różnych wskaźników, strategii w oparciu o nie - być może chciałem coś sobie udowodnić. Na szczęście nie kosztowało mnie wiele, by zrozumieć że czysty wykres, głowa i jasne zasady mogą w pełni zastąpić MA, MACD, RSI i inne cudaczne kreski. Niech jedyną magią będzie PA, R/S, i linie trendu, czyli wszystko to co musimy określić osobiście. Na dobre zjawię się w lutym, ale już teraz gromadzę amunicję, którą są przemyślenia. 

ps. Oczywiście zamierzam dokończyć dzieła tłumaczenia podręcznika NoBrainer - dla mnie to jak elementarz FX.
 


Edward N.
01/27/2013 1:50pm

Z niecierpliwością czekam na dalsze wpisy. Na razie blog przeczytany od deski do deski.

Reply
silent
04/14/2013 2:04am

No czekamy, czekamy. Już myślałem że olałeś blog ale jak widzę że jednak nie ;). NoBrainer to faktycznie bardzo obszerne źródło wiedzy o metodologii S/R i PB bardzo duża dawka wiedzy ogólnie o tradingu bez wskaźników zawarta w jednym miejscu a to bardzo ważne. Szczególne uznanie dla Ciebie za poświecenie swojego czasu na tłumaczenie, bo faktycznie jest masa ludzi którzy nie znają angola na tyle żeby zrozumieć wszystko co pisze w oryginale.
Pozdrawiam i sukcesów życzę.

ReplyLeave a Reply.

  Archives

  July 2013
  June 2013
  January 2013
  April 2012
  March 2012


  Subskrypcja
  Imię:


  Adres email:
  Wszelkie zamieszczone tu kwestie są wynikiem osobistych poglądów autora i nie stanowią porady inwestycyjnej w świetle obowiązującego prawa.
  Wszelkie treści publikowane na stronie są efektem pracy własnej i doświadczenia. Nieuprawnione publikowanie powyższych treści jest niezgodne z prawem. 
  Darmowy licznik odwiedzin
  licznik odwiedzin